Pro ty, kdo neví, o čem je v nadpisu řeč, nejprve malé vysvětlení. Cheesecake (vyslovuje se čízkejk) je nesmírně lahodný a sytý dezert, který tvoří dvě, někdy i tři vrstvy.

Úplně vespodu koláče se nachází krusta tvořená ze směsi rozdrobených sušenek a másla, na ní leží šetrně upečený krém obsahující krémový sýr, cukr a vejce, a někdy ještě přijde na řadu vrchní, ozdobná vrstva.

Cheesecake se nejprve peče, poté se však ještě několik hodin chladí, aby správně zatuhnul. Zdálo by se – žádná věda. Zdání však – jak známo – klame víc než notorická nevěrnice.

Co to je cheesecake

Na pravý americký cheesecake jsou stanovena ještě přísnější kriteria než na královnu krásy. Posuďte sami: tento koláč nesmí při pečení na povrchu zhnědnout, nesmí se uprostřed propadnout nebo nedej kulinářský bože dokonce popraskat, jeho chuť musí být smetanově jemná, krémová, delikátní a konzistence sametově hladká, nikoli hrudkovatá či hrubá.

V případě cheesecake je konzistence vším. Pokud vše klapne, získáte moučník vskutku královský, a to bez ohledu na použitý druh krémového sýra. Když se ale něco pokazí, krém zhrudkovatí a výsledkem bude to, co nalezl můj slovník pod výrazem cheesecake: tvarohový koláč. Sice výborný, ale jinak ničím výjimečný koláč.

Vtipem a základní myšlenkou cheesecake je podobnost se žloutkovým krémem, který jsem nedávno zmiňovala u buchtiček s krémem. Také u něj se nesmí vajíčka zdrcnout, cílem je pouze dosáhnout jejich zatuhnutí. Krém se tedy vaří do určitého bodu, ale dál ne. A stejně tak se cheesecake nesmí přepéct. Zároveň je na závadu i nedopečení, protože pak dojde k propadnutí koláče uprostřed.

Ještě malý dodatek, aby nedošlo k mýlce. Existují i recepty na nepečený cheesecake. Ty obvykle taky využívají krustu z rozdrobených sušenek a dál i nějaký mléčný výrobek na krém. Jen s tím rozdílem, že krém se ztužuje želatinou. Takový cheesecake teď vůbec nemám na mysli, je to odbočka odvádějící pozornost od kouzlení s žloutky tuhnoucími vlivem tepla.

Postup na cheesecake krok za krokem

K realizaci svého úplně prvního cheesecake jsem se někdy v letech 2004-2005, už nevím přesně, přemlouvala přibližně tři dny a tři noci. Nakonec jsem to vyřešila kulišácky: dala jsem dohromady všechny rady, které jsem měla k dispozici, a dodržela jsem je do puntíku. Nad výsledkem jsem málem sbírala svoji dolní čelist z podlahy. Právě jsem totiž upekla svůj první a hned naprosto dokonalý cheesecake.

1. Příprava formy

Rozdělávací dortovou formu opravdu dobře vymažte máslem na dně i po stranách, to kvůli úspěšnému oddělení od hotového koláče. Kdo si chce ještě více usnadnit vyndávání, vyloží dno formy kruhem z pečícího papíru, který na povrchu znovu potře máslem. U nerozdělávací formy je papír naprostou nezbytností.

vymazání dortové formy

Protože se cheesecake musí péct ve vodní lázni, je třeba co nejvíce zamezit proniknutí vody do formy. Pokud si myslíte, že je vaše rozdělávací dortová forma vodotěsná, zkuste si do ní jen tak cvičně na chvíli napustit vodu, myslím, že se nebudete stačit divit.

Odtrhněte proto dva přibližně 40 cm dlouhé kusy alobalové fólie a přeložte je přes sebe do kříže.

alobal a dortová forma

Doprostřed postavte formu a zvenku ji alobalem dobře obalte.

připravená forma na cheesecake

2. Sušenkový základ

Na sušenkový základ vezměte 150-250g sušenek, které máte rádi. V Americe jsou oblíbené zejména celozrnné, u nás fandím použití Esíček, Derby nebo sušenek Bebe či Bebe dobré ráno. Nesmírně zajímavá je také kombinace 100g grahamových chlebíčků Knuspi a 50g mletého cukru, výborné jsou hutně čokoládové Marylandské sušenky. Berte to, co milujete.

K sušenkám budete dál potřebovat necelou polovinu jejich váhy másla. Na 150 g sušenek beru 60-65 g másla.

Co s tím udělat? Sušenky nasypte do mikrotenového sáčku, rozdrťte válečkem na nudle a smíchejte s rozpuštěným máslem.

Pohodlné hospodyňky ovšem nechají sušenky několika rychlými pulsy rozdrtit v kuchyňském robotu s nasazeným dvojitým ostřím a pak přidají nerozpuštěné máslo. Zopakují sekvenci rychlých pulsů a poskytnou sušenkové směsi asi minutu na odpočinek, než kousíčky másla trochu povolí. Do třetice zapulzují, načež sušenková hmota začne tvořit slepence a hrudky, což je ideální konzistence pro krustu.

sušenkový základ na cheesecake

3. Pěchování sušenek

Sušenkovou směs přesypte do připravené formy a pečlivě upěchujte skleničkou s rovným dnem. Raději pěchujte více než méně a dejte si záležet, aby v sušenkové vrstvě nezůstaly žádné mezery.

pěchování sušenkové vrstvy

Tuto vrstvu nechte v lednici chvíli zatuhnout, stačí po dobu, než připravíte krém. Anebo ho klidně můžete zapéct samotný, tím dosáhnete jeho větší křupavosti. Peče se 10 minut při 180 stupních. Teprve poté se chladí v lednici, aby krém nepřišel na horkou sušenkovou vrstvu.

4. Suroviny na krém

Suroviny použité na krém by měly mít pokojovou teplotu. Vajíčka, krémový sýr a případně i další přísady vyndejte z lednice včas, aspoň hodinu předem.

suroviny na cheesecake

Co se týká množství surovin, rozhodně buďte ve střehu. Velké množství receptů, hlavně těch přejatých ze zahraničí, je připraveno pro středně velkou 24-centimetrovou dortovou formu. Pokud máte formu s větším průměrem, je potřeba úměrně zvýšit množství surovin oproti původnímu receptu, jinak vám vyjde cheesecake příliš nízký.

Nezapoměňte, že s prodlužováním průměru formy roste množství surovin kvadraticky, neboť se rozlévá do plochy, nikoli jen do délky, takže na 30cm formu už je množství surovin o 50 procent větší. A naopak, s menší formou množství krému rychle klesá.

Tady jsem vám k tomu přidala tabulku, ve které máte uvedeno, kolikrát musíte vynásobit množství surovin podle průměru vaší formy:

přepočet surovin na cheesecake

Co se týká tuků a cukrů, má se to takhle: Raději nepoužívejte odtučněné mléčné výrobky, protože absence tuku má nepříznivý vliv na výslednou konzistenci, cheesecake nebude tak hladký a hebký. Pokud si musíte hlídat váhu, nejsíš se stejně budete dezertům vyhýbat. Anebo v nejhorším volte nízkotučné varianty, které nejsou zcela odtučněné.

Nevynechávejte ani cukr, i ten je pro konzistenci důležitý. Dostává se mezi proteinové molekuly vaječných bílků a žloutků a snižuje jejich schopnost rychle se srážet, takže brání tomu, aby se cheesecake rychle v troubě přepekl, srazil a popraskal.

5. Příprava krému

Aby vám koláč v troubě nevyběhl a při chlazení zase nespadnul, je třeba věnovat přípravě krému péči až mateřsky jemnou. To znamená, že se do krému nesmí dostat žádný zbytečný vzduch.

Nejprve rozetřete dohladka krémový sýr, opět to jde nejlépe v kuchyňském robotu se sekacím nástavcem, tentokrát ovšem při co nejnižších otáčkách. Několikrát v průběhu přestaňte a gumovou stěrkou setřete nepromíchaný sýr kolem stěn, aby se rozetřelo opravdu všechno. Důležité je myslet na to, že nechcete do hmoty vmíchat žádný vzduch, ale jde vám pouze o co nejlepší promíchání. Vše se tedy musí vrtět jen nezbytně nutnou dobu, ale ne víc.

Jakmile je sýr hladký, přidejte cukr a postup opakujte, znovu musíte získat hladký krém. Pokud má recept další přísady, přijdou nyní na řadu, stejným způsobem je pomocí stěrky a minimálních otáček hladce zapracujte.

Nakonec přidávejte vajíčka a žloutky postupně jedno za druhým.

příprava krému na cheesecake

Čím víc se budete blížit ke konci, tím méně mixujte. Výsledný krém je velmi řídký, takže snadno začne žbluňkat po celé nádobě, čímž nabírá nechtěný vzduch.

6. Odpočinek před pečením

Umíchaný krém opatrně nalijte na sušenkový základ.

nalití krému na sušenkový základ

Pořád ještě není ten správný čas vložit formu do trouby. Nyní nechte krém ještě 5 minut odpočívat. Případné bublinky tak dostanou možnost opustit ho dobrovolně.

cheesecake před pečením

Těm zbývajícím opatrně pomozte nožem, jehož špičku lehce zanoříte do krému a několikrát do něj vepíšete od kraje ke kraji široké písmeno S.

7. Vodní lázeň

Jelikož trouby pečou nerovnoměrně a přenos tepla do krému by byl moc rychlý, dává se cheesecake do vodní lázně. Ta poskytuje mírnější, klidnější a stálejší přenos tepla do koláče, takže se krém do nebezpečného bodu zhrudkovatění přibližuje pomaleji a tudíž i kontrolovatelněji.

Samozřejmě jsem měla kdysi potřebu tuto myšlenku ověřit v praxi, a tak jsem pekla dva naprosto stejné vzorky najednou v jedné a té samé troubě. Jeden byl položený na roštu, druhý ponořený v bain-marie. Oba byly v troubě současně a po stejnou dobu, podmínky byly tedy totožné. Výsledek: v jedné formě cheesecake, v druhé pouze tvarohový koláč. Konzistence koláče pečeného na sucho byla hrubší a sušší a musím bohužel konstatovat, že kritéria na cheesecake splněna nebyla.

Trouba by měla být spolehlivě vyhřátá na 160 stupňů. Raději předehřívejte déle než méně, protože zpočátku nahřívání má trouba teplotní výkyvy na obě strany. Při otevření dvířek a vložení koláče uteče spousta tepla, takže pokud se trouba dost nevyhřála předem a nemá ve stěnách nahromaděné dostatečné zásoby tepla, bude to následujících několi minut dohánět. Na horkovzduch zásadně zapomeňte, ten dokonalému cheesecake neprospívá. Horkovzduch urychluje přenos tepla, to tu nechceme.

Do poloviny trouby nebo i trochu níž umístěte pekáček, do kterého se dortová forma vejde. Přeneste do něj formu a pekáček zalijte zhruba do poloviny výšky formy horkou, téměř vroucí vodou.

příprava vodní lázně pro cheesecake

Voda musí být opravdu horká, nikoli studená – ta by se ani za celou dobu pečení nestihla pořádně ohřát na dost vysokou teplotu.

8. Pečení cheesecake

Zavřete troubu a 30 minut ji vůbec neotvírejte, opět hrozí propadnutí koláče.

pečení cheesecake

Po této době začněte cheesecake kontrolovat, zda již není hotový. Ono se sice řekne hotový, ale ve skutečnosti musíte přestat péct dřív, než jako hotový vypadá. Pokud byste čekali, než koláč dobře ztuhne v celém svém objemu, díky zbytkovému teplu a tepelné setrvačnosti by došlo k jeho přepečení, které se projevuje opravdu nehezkým popraskáním povrchu.

Pečení se tedy končí ve chvíli, kdy poklepem lžící na bok formy shledáte, že se těsto celé třese podobně jaké želé nebo rosol.

kontrola správného upečení

Prostředek však nesmí být vyloženě tekutý, to poznáte snadno jemným dotykem prstu. Sulcovité chvění a netekutý prostředek je to, po čem jdete.

Tuto kontrolu provádějte každých pět minut, dokud nebudete s výsledkem testu spokojeni.

Nemusíte mít obavy, že přestáváte péct moc brzy. Pokud jste postupovali správně, cheesecake ještě dost ztuhne při chladnutí.

9. Opatrné chladnutí

Jakmile zkonstatujete, že končíte s pečením, musíte pro cheesecake zajistit chráněné místo k vychladnutí. Průvan ani chladný vzduch mu nesvědčí.

Jednou z možností je nechat cheesecake ve vypnuté troubě s dvířky pootevřenými o 5-10 cm.

cheesecake chladne v troubě

Nebo ho můžete opatrně vyjmout z trouby a přiklopit velkou obrácenou mísou nebo pekáčem, pod které na dvou místech vložíte stočené utěrky, aby vznikly větrací otvory a teplo a vlhkost mohly unikat pomalu ven.

Jakmile cheesecake vychladne na pokojovou teplotu, můžete jej s klidným svědomím vyprostit z alobalu a dát chladit do lednice.

Některé recepty uvádějí, že se můžete pustit do krájení již po 4 hodinách chlazení, já ovšem doporučuji počkat nejméně dvakrát tak dlouho nebo ještě lépe přes noc. Teprve druhý a třetí den je cheesecake nejlepší.

10. Vyjmutí z formy

Vychlazený cheesecake nakonec musí podstoupit proceduru vyndávání z formy. Protože se sám při chladnutí odlepil a odtáhnul od boků formy, zbývá vyřešit pouze spodní část.

vychladlý cheesecake

Vezměte utěrku a přelijte ji horkou vodou (já to dělám na odkapávací části kuchyňského dřezu), počkejte, až přebytečná voda vyteče a pak na ni položte na 15 vteřin celou formu i s koláčem.

sejmutí formy z cheesecake

To by mělo stačit na rozpuštění másla, kterým bylo vymazáno dno, takže nyní hbitě odstraňte bočnici, překlopte dort dnem nahoru na vymazaný talíř a krouživým opatrným pohybem sejměte spodní část formy, případně i papír. Znovu překlopte dort na připravený servírovací podnos a odejměte pomocný talíř.

Pokud si na tento manévr netroufáte, vůbec to nevadí, opatrně sejměte cheesecake z formy i s papírem a takto ho přeneste na dortový talíř. Jen na to pak myslete při krájení a rozdělování.

Čím víc necháte cheesecake zatuhnout v lednici, tím jednodušší bude oddělit ho od spodní části formy.

11. Zamaskování nedokonalostí

Popraskaný koláč lze vždy zamaskovat nánosem třetí vrstvy. Možností je mnoho, od obyčejné ušlehané šlehačky, po omyté a pokrájené ovoce, ovocné pyré, želé, čokoládovou glazuru, oříšky, pralinky nebo drobenku nasypanou na vychladlý koláč a zapečenou v krátkosti pod grilem.

Cheesecake se nejlépe krájí nožem, ponořeným na chvíli do horké vody a otřeným dosucha. Na každý řez raději opakujte očištění a nahřání nože, budete na dokonalost svého krájení právem hrdí.

Vychlazený a dobře zabalený cheesecake lze úspěšně na několik týdnů zamrazit.

Recept a poměry surovin na cheesecake

Na první pohled to vypadá super složitě, ve skutečnosti jsem se jen snažila upozornit na možné nástrahy. Příprava je díky robotu opravdu velmi rychlá a jednoduchá, jakmile si to jednou osaháte, nejistota vás opustí.

Co se týká krémového sýra, v amerických receptech se používá především značka Philadelphia. Prodává se i u nás, ale pochopitelně za dovozovou cenu. Pokud ji chcete něčím nahradit, nabízí se několik možností:

  • Tučný měkký tvaroh, balený raději v postříbřeném papírovém obalu než ve vaničce. Na výsledné chuti koláče sice poznáte, že obsahuje právě tvaroh, nicméně konzistence je výborná.
  • Lučina – svou slaností a navinulostí, která ve výsledku hraničí až s pikantností, dodá krému nenapodobitelný šmrnc. Pokud nepoužijete Lučinu, přimlouvám se alespoň za přidání špetky soli do krému.
  • Žervé (například Milky žervé klasik) – výsledek se blíží lučinovému koláči.
  • Smetanový sýr –zřejmě nejbližší náhrada původního krémového sýra (cream cheese). Na trhu je například dostupná značka Fénix z Jaroměřické mlékárny, balení je podobné malé Lučině.
  • V české podobě se dá použít i to, co se dříve mohlo nazývat jako pomazánkové máslo a co má nyní na obalu už jen slovo pomazánkové.

Někdy možná narazíte na recept, který obsahuje mouku nebo škrob. Tyhle suroviny se přidávají do krému proto, aby se snížilo riziko přepečení, sražení vajec a popraskání. Takový cheesecake se ani nemusí péct ve vodní lázni, ale i kdyby se v ní pekl, nebude už tak krémový a hladký. V každém případě doporučuji, i když to recept výslovně nebude uvádět, vždy vodní lázeň použít.

Abych se konečně dobrala konce, přidávám naprosto základní variantu cheesecake, která obsahuje pouze krémový sýr, cukr a vajíčka. K ochucení můžete použít vanilku, ale nemusíte, základ funguje i sám o sobě.

Na další experimenty můžete část – zrhuba třetinu – krémového sýra nahradit něčím jiným, včetně zakysané smetany nebo kondenzovaného mléka. Pokud by náhrada byla příliš tekutá, jako například ovocné pyré, neváhejte navýšit počet žloutků o jeden.
 
 

Cheesecake

Celkový čas: 1 hour

Množství: Na 1 dortovou formu o průměru 24 cm

Cheesecake

Suroviny

    Na krustu:
  • 150 g sušenek
  • 60 g másla
  • Na krém:
  • 800 g lučiny
  • 130g cukru
  • 4 vejce
  • 2 žloutky

Postup

  1. Ingredience na krém by měly mít pokojovou teplotu. Vajíčka a sýr vyndejte z lednice včas, zhruba 1 hodinu předem.
  2. Rozevírací dortovou formu o průměru 24 cm velmi dobře vymažte rozpuštěným máslem, abyste pak hotový cheesecake snadno vyndali. Dno formy můžete navíc vyložit kruhem vystřiženým z pečicího papíru. U pevné formy je papír nezbytný, pokud hotový cheesecake chcete vyndat v jednom kuse. Protože budete cheesecake péct ve vodní lázni, musíte ještě utěsnit rozevíratelnou formu. Dva čtyřiceticentimetrové kousky alobalu položte přes sebe do kříže a doprostřed postavte vymazanou formu. Zvenku formu alobalem těsně obalte.
  3. Troubu začněte předehřívat na 160 stupňů, horkovzduch nechte vypnutý.
  4. Sušenky nasypte do mikrotenového sáčku, rozdrťte válečkem na nudle a smíchejte s rozpuštěným máslem. Pohodlné hospodyňky mohou sušenky několika rychlými pulsy rozdrtit v kuchyňském robotu s nasazeným dvojitým ostřím a pak přidat máslo rovnou z lednice. Po další sekvenci rychlých pulsů vytvoří sušenková hmota slepence a je tedy v ideální kondici pro přesun do formy.
  5. Sušenkovou směs přesypte do formy, rozhrňte do stejné vrstvy po celém spodku a pečlivě upěchujte skleničkou s rovným dnem. Formu uložte do lednice, než v dalším kroku připravíte krém.
  6. Rozetřete dohladka smetanový sýr či jeho alternativu, opět to jde nejlépe v kuchyňském robotu s dvojitým ostřím, tentokrát ale při co nejnižších otáčkách. Několikrát přitom zastavte robot a gumovou stěrkou setřete sýr ze stěn. Do krému se musí dostat co nejméně vzduchu, proto míchejte co nejkratší možnou dobu. Jakmile je sýr hladký, přidejte cukr a postup opakujte, znovu musíte získat hladký krém. Pak totéž zopakujte s vajíčky, vmíchejte je jedno po druhém, a nakonec i samotné žloutky. Čím více se budete blížit ke konci, tím méně mixujte.
  7. Krém nalijte na vychlazený sušenkový základ a nechte 5 minut odpočívat, aby případné vzduchové bublinky opustily střežený prostor.
  8. Zatímco krém odpočívá a zbavuje se bublinek, přiveďte k varu 1,5 až 2 litry vody. Do trouby vložte prázdný pekáček, dost velký na to, aby pojal vaši připravenou dortovou formu. Formu do něj přeneste a do pekáčku nalijte tolik vroucí vody, aby dosahovala zhruba do poloviny výšky formy. Zavřete troubu a 30 minut ji vůbec neotvírejte.
  9. Lžící zkuste poklepat na okraj formy. Jestliže se prostředek dortu třese jako sulc a přitom už není tekutý, což poznáte obyčejným opatrným dotykem prstu, máte dopečeno. Kdybyste pokračovali dál, dort popraská a přepeče se. Pokud ještě uprostřed vidíte trochu tekutého krému, pokračujte dalších pět minut a test zopakujte.
  10. Jakmile je dort upečený, vypněte troubu, pootevřete dvířka o pár centimetrů a cheesecake nechte ve vodní lázni zvolna vychládat. Po půl hodině ho vyndejte na kuchyňskou linku, zbavte ho alobalu a jakmile vychladne úplně, přesuňte ho k dalšímu ztuhnutí do lednice. Po osmi hodinách chlazení by měl být plně ztuhlý a připravený na defilé.
  11. Odejměte boční část formy, překlopte dort dnem nahoru na vymazaný talíř a krouživým pohybem opatrně sejměte dno a pak ještě i papír. Překlopte dort na servírovací podnos a sundejte z horní strany pomocný talíř.

Poznámky, rady, nápady:

Zbytečně nepanikařte, pokud se vám celá operace nevydaří, popraskaný koláč lze vždy zamaskovat nánosem další vrstvy, například ušlehané šlehačky, ovoce, čokoládové glazury. Dort se nejlépe krájí nahřátým nožem (pomůže vám vysoká sklenice plná horké vody a utěrka).


 

Zapojte se do diskuze

  1. Gizela says:

    Mila Flo, cheesecake se mi nikdy nepovedl a ztratila jsem odvahu se do jeho peceni nekdy zase pustit. Po precteni tveho clanku jsem se ale rozhodla, ze to jeste zkusim. Tvuj recept a hlavne dukladne popsany postup mi dodal odvahu. Takze dekuji a tesim se, jak budu pozorovat sulcovani. 🙂 Gizela

  2. Krása.. Dnes jsem mezi prvními, komu na PC přistál báječný recept. Podle tohoto návodu se zdokonalím, protože tento moučník je u nás nejvíce oblíbený. Hezké dny všem.

  3. Ó! To se to krásně četlo. Až se sbíhahají sliny v puse. Určitě vyzkouším. Díky moc.

  4. Moc děkuji za skvělý recept s opět podrobnými radami.
    Moje sestra v USA ve chvíli, kdy je koláč hotový, tak ho potře nebo spíše posype na povrchu nastrouhanou čokoládou a za chvilku rozetře nožem. A má čokoládovou polevu – to ona chce (dává do těsta kousky čokolády) a také tím elegantně zakryje případné praskliny. Tam to mají jednodušší, prodává se polotovar – miska z alobalu, na dně je už připravena sušenková krusta. Doma se připraví krém ,nalije na připravený podklad v misce a DÁVÁ SE DO VODNÍ LÁZNĚ. Začíná podzim, chladné dny, vhodná doba pro tento báječný desert..

  5. Hehe, tak koukám Flo, že ten tvůj recept mám vytištěný už děsivě dlouho (pravděpodobně tu úplně první verzi). A jinak cheesecake nepeču. Vychází totiž úplně dokonale. A mimochodem v době, kdy jsem ten recept tiskla jsem o Kuchařce pro dceru rozhodně neměla ani páru. A děsně jsem si libovala, že je ten recept krásně podrobný. Nedávno jsem podle něj pekla a znovu jsem se nad tím pozastavila (a dokonce si říkala, že je hodně podobný tvému stylu)… ❤️ Takže jsem se nepletla

  6. Helena says:

    Som na tom rovnako ako Jana. Prvý chesecake som upiekla už veľmi dávno podľa Tvojho receptu/článku z Labužníka. A robím to tak doteraz. Nikdy som nemala nutkanie vyskúšať iný recept, aj keď pri ostatných bežne zisťujem, či neexistuje lepší variant. Tento je jednoducho dokonalý.

  7. Milá Florentýno,
    moc děkuji za recept! Dort upecu příteli k svátku. 🙂
    Myslíš, že by na něj šla dát mirror glaze poleva?
    Díky moc!
    Lucka

  8. Milá Flo!
    Vyzkoušet bych to mohla, ale obávám se o výsledek… Možná se mi to zdá tak složité, protože textu je hodně, ale je to tak podrobné, že to snad nezkazím…
    V každém případě moc děkuju!!

  9. rosnicka says:

    Milá, milá Flo,
    tak od tohohle receptu uvedenému v roce 2005 v nejmenovaném časopise si TĚ PAMATUJI(měla jsi tmavé dlouhé mikádo, pak do červena;-). Dokonce mám časopis, resp. jeho prvních 10ročníků stále doma, začal vycházet v dubnu 2004 a byl zjevením na trhu, byť v té době spíše opisem zahraniční verze. A baví mě listovat starými ročníky, co vše se změnilo, jaké obchody či řetězce v Čechách už dávno nejsou…
    Jojo a tenkrát jsem na TVÉM cheeseaku UJÍŽDĚLA (mno, taky jsem v té době měla jiné spalování;-).
    Až dorazím domů, vyhledám příslušný časopis ..a ZASLZÍM.
    Jo, kdybych naopak chtěla péci MENŚÍ verzi tj, forma průměr 18, 20, tak o kolik snižuji poměry surovin. O půlku a cca o třetinu?

  10. Bodík says:

    Ty brďo, už dlouho jsem nečetl tak napínavý thriller! Kam se hrabe Stephen King …

  11. Monika says:

    Aho Flo,
    díky za detailně popsaný recept 🙂 Jen se chci zeptat, jestli je možné tímto způsobem připravit i čokoládový cheesecake? Stačilo by při přípravě krému přidat jen rozpuštěnou čokoládu (kolik?), nebo se musí upravit i poměr surovin?

    1. Moniko, hezký recept na čokoládový cheesecake má třeba Apetit: https://www.apetitonline.cz/recepty/6015-cokoladovy-cheesecake.html. Vůbec bych se nebála vypustit z něj škrob.

    2. Monika says:

      Díky!

  12. Blanka says:

    Čte se to jako detektivka!!!

  13. Jarča says:

    Milá Elo, vypada to na náročnější dobrotku, ale určitě vyzkouším. Diky moc a přeji jen samé pohodove dny. Jarča

  14. Ahoj Flo, musím říct, že tento dort jsem nikdy nedělala, ač je velmi chutný, ale popis je tak podrobný a asi i super, že se možná o něj pokusím, opravdu se to čte jako detektivka,
    zdravím a přeju pěkné dny.

  15. Martina says:

    Dneska ho musím zkusit, recept a postup je úplně úžasně napsaný 🙂 tak mám pocit, že to musím zvládnout také.

    díííky Flo

  16. Martina says:

    Milá Flo, vypadá to úžasně. Určitě vyzkouším. Moc děkuji.????

  17. Prosim o recept na cheesecale za studena a bez vaJec. Mame alergii 🙁

    1. Možná ho sem někdy přidám, ale nebude se to jmenovat cheesecake, ani nepečený cheesecake. Zatím odkážu třeba sem, je to sice recept na dort se zrcadlovou polevou, ale pod ní se skrývá nepečený dort, ten by mohl být to pravé: zrcadlová poleva.

  18. Milá Flo,
    ani nevíš, jak jsi se trefila, zítra přijedou na víkend kamarádi a já si řekla, že upeču cheesecake a že bych mohla vylepšit recept, který používám.
    Krásně se to četlo, vychytám chyby (ze svého receptu jsem o vzduchu neměla ani ponětí, natož o vodní lázni) a bude to teprve TO pravé!
    Díky
    iva

  19. Jarmila Vodičková says:

    Milá Flo, vypadá dortík úžasně,hned bych si dala.
    Snad se mě taky tak povede.
    Díky a hezké dny Jarmila.

  20. Milá Flo, to vypadá suprově. Určitě vyzkouším. Kdysi jsem se pokoušela Cheesecake…jak to dopadlo, to tu radši ani psát nebudu 😀

  21. Ahoj Flo, Fabini se mi již ozval před Tvým upozorněním, přesto děkuji.
    Za nový recept díky také i když se do toho z časových důvodů i jiných pouštět asi
    nebudu. Jinak Tě dodatečně vítám z doby prázdnin a dovolených (u Tebe) samozřejmě
    i zároveň pracovních – Ty to však stejně asi jinak neumíš.
    Tak se měj!!!! Jirka

  22. Renata says:

    Milá Flo,
    jsem obvykle líná psát komentáře, ale dnes mi to nedalo. Recept vypadá úžasně a pečení ve vodní lázni není tak složité, už jsem to zkoušela, i když u jiného dezertu.
    Já mám ale tuto dobrůtku spojenou s dýní – peču dýňový cheescake. Inspirovala jsem se Internetem, když jsem hledala recepty na zpracování dýně. Nepeče se sice ve vodní lázni ( je s troškou mouky), ale našla jsem i takový, stačí prošmejdit youtube.. I když je to anglicky, video je názorné a konec konců, je možné se řídit tvým postupem. Uvádím odkaz pro vyzkoušení: https://www.youtube.com/watch?v=17qM8lVv4hg, ingredience jsou uvedeny níže.
    Přeji Ti hezké dny a nám zase hodně hezkých receptů :)).
    Renata

  23. Milá Flo, díky za recept , vypadá velmi složitě ale určitě ho zkusím zatím se mi každý recept od Tebe povedl. Eva

  24. Renata says:

    Ještě dodatek, pro ty, kteří se k uvedeným sýrům nedostanou, lze použít malé šidítko. Smetanový jogurt, smíchaný se zakysynou smetanou a trochu osolený necháme překapat v cedníku přes noc v lednici (á la Tescoma domácí lučina) a funguje to stejně. Je to vážně dobré, tak mne nekamenujte za náhražku. Na cheescake dělám z kilového jogurtu a ještě zbyde.
    Renata

  25. Cheesecake je jeden z mych nejoblibenejsich dezertu. Delavam ho celkem casto. Poprve jsem ten peceny delala jako cenu do vanocni tomboly a vubec jsem ho neochutnala. :))
    Od te doby jsem se ustalila na receptu, ktery je velmi podobny tomu tvemu. Jako zaklad pouzivam mascarpone nebo ricotu nebo taky kremovy syr Philadelphia a pak doplnuju zbytkama slehacek a smetan z lednice.
    Zkousela jsem uz mraky ingredienci na ozvlastneni, napr mak, vrch potrit zakysanou smetanou a ozdobit granatovym jablkem nebo podmazat povidly. I dynova varianta je skvela. Dal casto nahradim cukr salkem, uz jsem vyzkousela jak kakaove s pridanim pomeranoveho aroma, tak karamelove, obycejne pak kombinuju s korenim, treba skorice a navrch ozdobit cervenym pomerancem. Delala jsem i dvoubarveny cokolodovy z bile a horke cokolady, kde jsem pouzila dve barvy susenek ve dvou vrstvach. Vyzkousela jsem i cerstvy kozi syr a potrela zakysanou smetanou smichanou s fikovy dzemem. No jak rikam cheesecake mam moc rada. 🙂

    Zuzka

    1. Renata says:

      No Zuzko, to je hotová cukrářská opera :))

  26. Vlastimil says:

    Milá Florentýno,
    díky za recept , vypadá to dobře a stojí to za vyzkoušení.

  27. Hezký den Florentýnko ,nikdy jsem cheesecake nedělala ,protože jsem si myslela ,že je to těžké ale díky tvému receptu který je napsaný nadherně krok za krokem se do toho pustím děkuji moc .

  28. Ahoj, Florentýno,
    moc děkuji za úžasný popis, mně se také nikdy moc nepovedl co nepovedl, snědl se , ale na výstavu by to tedy nešlo a ted zkusím podle Tvého popisu.
    na krém zkusím podle Renaty jogurt přes noc nechat vykapat v lednici.
    Děkuji a zdravím všechny mhr

  29. Janča says:

    Tak já stará struktůra toto neznám. Nikdy jsem to nejedla a ačkoliv recept vypadá fakticky složitě, ale při druhém čtení už na to mám chuť. Určitě v zimě zkusím. A děkuju za recepty.

  30. Dík Flo, takhle podrobný recept, to je bomba. Já jsem poprvé zkoušela upéct cheesecake před pár lety, vypadalo to jednoduše, ale výsledek byl žalostný. V práci děláme cheesecake nepečený, což je brnkačka, ale v podstatě to není cheesecake.
    Od toho pokusu jsem ho dělala několikrát už mě neodradilo, že se třásl, to už jsem věděla, že je to tak správně, takže se povedlo. V té vodní lázni jsem to nezkusila, ale zkusím. Co říkáš na mascarpone? Dá se použít? Já myslím, že je poněkud mdlý, asi to na cheesecake není to pravé.
    Ještě jednou díky Roza

  31. V+ra Gongolová says:

    Nikdy jsem nezkoušela ale asi se dp něj dle Tvého skvělého receptu pustím Hezký večer adíky za Tvé vynikalící a srozumitelné recepty

  32. Jo jo, pěkný. A DeDietrich, moc hezký!
    Jenom drobný dotaz – nemá to i nějaký normální český název? Já už mám těch cheesecakes, brownies, burgers, popcorns, barbecue sauces a podobně fakt plné zuby. Ghí je taky přeci normální přepuštěné máslo. Nechci to lámat přes koleno, to ne, ale přece jenom…třeba brownies jsou prostě hnědky, to jíst už proto nebudu, asociací se nezbavím, a na názvu téhle speciality si moje maminka zláme jazyk a já svoji lásku k rodnému jazyku. Je mi z té globalizované unifikace smutno. Jsem už prostě starej dědek a na tyhle amerikanismy nemám žaludek. No fakt – dáte si ke kafi radši cheesecake, nebo dortík? Asi tak to myslím…
    Jinak Flo píšeš moc hezky, to potěší 🙂 Díky
    C.

    1. Tak prej to je normální, říkala dcera. A taky jsem dostal pár dalších tipů, cupcake či jak to bylo atd atd, nechci fakt prudit, ale opravdu mi ty amerikanismy už hýbou zažíváním a můžou mi políbit šos. Já ještě zažil dobu kdesevzalých implementací chozrasčotů, techmašpriborintorgů,pěrestrojek a bohužel, asociace jsou tak silné, že to ani dnes nedávám. Vím, moje chyba. Omlouvám se Flo a všem, kterým připadají moje poznámky mimo mísu a hlavně mimo vaření. Já vím, ale co mám dělat?! Dobrou chuť na čískejk, dejme si k tomu bárbekjů sós a pár sosidž a kolusprajtpepsi až budeme kůl a hepy, pošleme si lajk. Do našich kičin přes routr. Bože, mě tenhle svět fakt nebaví! Vypadnu na chajdu, pardon, na daču nebo cottage, i když už skončily holidejs.
      Jsi v tom nevinně, Flo. Za tohle fakt nemůžeš. Ale já taky ne.
      Omluvte starého psa. Totiž old doga.

    2. Codo, já tě chápu. Kdyby cheesecake měl nějaký český název, tak ho samozřejmě použiju. Bohužel neexistuje vhodný český překlad, takže jsem tenhle dort ani nemohla česky nazvat. Tvarohový koláč je něco jiného a sýrový koláč zavání slanou kuchyní.

      A hlavně už to dávno není americký výmysl, nýbrž světová klasika, stejně jako třeba australský dort pavlova, italské těstoviny nebo francouzské suflé. Americká kuchyně toho té světové moc nedala, spíš naopak, ale cheesecake je jedna z mála skvostných výjimek.

      Jinak určitě víš, že kdykoli můžu použít české slovo místo mezinárodního, tak ho použiju, a že české kuchyně si vážím nade vše, takže bych ji ráda zachránila pro další generace. Pevně doufám, že moje vyjadřování má ke stylu kůl a hepy hodně daleko a vždycky mít bude. Kde to jde, zařadím do textu české slovo místo jeho mezinárodní podoby.

      A vezmi si ještě jednu věc. Sice je teď v kurzu stavět se do cesty všemu cizímu a bránit se stírání hranic, ale česká kuchyně je tam, kde je, hlavně díky francouzskému vlivu nějakých dvě stě let zpět. Bez něj bychom například neměli naše skvělé omáčky k hovězímu masu, protože využívají základních omáčkových postupů francouzské kuchařské školy.

  33. Jitka says:

    Vyzkoušela jsem vícero receptů a nám nejvíc chutná a podle mého se nejvíce přibližuje k cheesecaku krém složený z 375g ricotty a 375g krémového sýra – právě zminované philadelfie. Sušenkový základ dávám ve formě před pečením zchladit do lednice než mezitím připravím krém. Do krému ještě přidávám a přijde mi to docela podstatné citronovou kůru a pár kapek vanilkové esence. Nepeču ho ve vodní lázni a nikdy se mi u tohoto receptu nestalo, že by se nepovedl. Ještě není špatná kombinace navrch v létě dávám jahody můžou být i lehce upečené a posypané cukrem v troubě nebo jsme zkoušeli borůvky. Je to jedna z našich nejvice oblíbených sladkostí pro návštěvy.

  34. Marie Džujíková says:

    Ahoj Flo,,cheaseck jsem zatím nepekla,ale po Tvém podrobném popisu to určitě skusím.Vnoučata budou mít radost.Dík za skvělé recepty.Maruš

  35. Zdena says:

    Ahoj Flo,nikdy jsem se k pečenému ,,čískejku“ neodhodlala,ale po Tvém polopatickém receptu přece jen zkusím.Četlo se to opravdu jako napínavá detektivka,moc děkuji a těším se,čím nás překvapíš příště.

  36. Teda, recept zni skvele 🙂 Myslite, ze se da bezpecne bez ztraty skvele chuti pouzit misto Luciny neco jineho, treba nejaka kombinace beznejsich surovin typu tvaroh, jogurt, zakysana smetana, smetana ke slehani atd., prip. domaci labneh podle Vaseho receptu? 🙂

    1. Rut, všechny tyhle mléčné výrobky mají jinou technologii výroby. Na cheesecake se prostě nejvíc hodí čerstvý sýr, někdy se dá ještě trochu smíchat třeba se zakysanou smetanou nebo kondenzovaným mlékem, ale základ by stále měl být čerstvý sýr. Jogurt v teple zlobí, protože se sráží. Oproti němu je čerstvý sýr termizovaný, takže teplo snáší jinak.

    2. Dekuji moc za odpoved 🙂 Uz jsem tento cheesecake nekolikrat zkousela, nakonec jsem pouzila cerstvy kremovy syr, ale nejakou levnejsi znacku nez je Lucina a byl pokazde vyborny, dokonce po mne tchyne chtela recept 🙂

  37. Bára says:

    Ahoj Flo,
    Chees cake miluje můj muž. Dělám ho často. Recept určitě vyzkouším. Cením si hlavně rád a malých vychytávek, které zmiňujes. Doufám že teď bude můj chees cake božský. Už nějakou dobu si pohrává s myšlenkou, že spojím brownee a chees cake. Základ místo sušenek z brownee a na to krém z chees caku.

  38. Helča says:

    Milá Flo,
    cheescake je velmi záludný, dost záleží na výběru surovin.
    Ve svém výčtu nemáš sýr Philadelphia, který bývá často v tvarohových dezertech uváděn. Máš s ním nějakou zkušenost ?

    1. Nemám ho tam proto, že ten výčet je přehled náhrad za Philadelphii 🙂 Jinak je na cheesecake samozřejmě skvělý, pokud ti nevadí jeho vyšší cena v porovnání s ostatními alternativami.

  39. Ladislav Mareček says:

    Ahoj všichni příští týden má moje žena kulaté narozeniny asi to vyzkouším, držte mi palce.

  40. Miroslava says:

    Dobrý nápad. Určitě vyzkouším.

  41. julianna says:

    milá Flo tento recept určitě dělat nebudu pro mne moc složitý a zdlouhavý jinak tvé recepty ráda zkouším nejraději mám mrkvový dort mňam

  42. Ahoj, koukala jsem na fotky a zjistila, že máš troubu De Dietrich, hledala jsem na webu více informací, ale moc jsem neuspěla. Uvažuji o koupi nové trouby, jaké máš zkušenosti s touto značkou? Eva

    1. Evi, jen ty nejlepší. Jsem do téhle značky úplně zamilovaná. Víc k tomu třeba tady na Facebooku: https://www.facebook.com/kucharkaprodceru/posts/1563689450428151/

  43. Milá Florentýnko, díky za skvělý recept, určitě vyzkouším.

  44. Kristýna says:

    Krásný opravdu super postup, recept ráda vyzkouším 🙂
    A mohu se zeptat dá se do toho receptu přidat nějaká příchuť, jak jsou třeba limetkové (že bych nastrouhala kůru z limetky?), nebo čokoládové? Předem děkuji za Vaši odpověď Kristýna

    1. No jasně! Tohle je jen základní recept, který funguje jako východisko pro jakákoli další ochucení.

  45. Moc děkuji za skvělý recept:-)dokonce mi dortík vůbec nepopraskal a i přenesení na podnos jsem dala;-)pochvala od bráchy,že je to nejlepší cheesecake,co měl potěšila moc a patří i Vám!:-)..dělala jsem z Paloučku z Lidlu:-)

  46. Milá Florentýno,

    nemáš v rukávě koeficient na formu velikosti 20 cm. Jinak to bude výzva a budu muset na mateřské dovolené rozžhavit mozkové závity a vyhledat si obsah válce…

    Tereza

    1. Rozšířila jsem ti tu tabulku i druhým směrem, ať nemusíš žhavit 🙂

  47. Děkuju moc!!! Zítra budu péci svůj první pečený, tak jsem lehce nervózní 🙂

  48. Ahoj,
    děkuji za úžasný recept. Chtěla jsem se zeptat, zda by šlo použít půl napůl smetanový sýt a mascarpone.
    Jana

  49. Milá Flo, už se peče. Poprvé v životě, na zítřejší tátovy narozeniny. Tak jsem zvědavá :-).
    Hanka

  50. Martina says:

    Milá Florentýno,
    řeším jednu cheesecakovou záhadu 🙂
    Ať peču podle jakéhokoliv receptu, vždy se mi stane, že se sušenky rozmočí takovou sladkou vodou (konzistence sirupu), která vyteče při pečení z krémové náplně. Teď jsem pekla minicheesecake ve formě na muffiny a byly od ní všechny celé opatlané. Zkoušela jsem korpus předpéct – nepomohlo.
    Nevíte náhodou, kde bych mohla dělat chybu?

    1. Barbora says:

      zdravím..toto iste sa deje mne .. absolútne netuším prečo sa iným bezproblemov podarí a mne toto rúra robí zakaždým…skúšala som kadečo a zistila som ze tie sušienky sa rozmocene ak pridám vodný kúpeľ alebo plech s vodou loď cizkej.. najlepšie sa mi o však podarilo na režime vrtulka v krúžku + Dolný ohrev ..aj keď viem ze cizkej sa na horúcom vzduchu nemá piecť ale bohužiaľ na tomto režime sa mi to pieklo najlepšie. sušienky neboli rozmocene a ani cizkej sa mi nezdal extra suchý… naozaj neviem prečo mi to rúru na tom hornom dolnom ohreve robí že tie sušienky sa rozmocia …

    2. Barbora says:

      Bolo mi tiež povedané ze ak sa cheesecake prepecie, že sa tie vajcia v kreme zrazia tak vyberie z krému tekutina, ktorou navlhnu sušienky…no dávala som si na to sakra pozor piekla som na 130° horný Dolný ohrev cca 45 min spolu s vodnou laznou resp s nadobou s vodou a boli aj tak rozmocene … môj osobný názor po týchto XY skúsenostiach je, že tie sušienky moknu tou parou, ktorá sa tam tvorí. krém je síce lahodný jemný, okraje sú krásne hladké..ale tie sušienky sú hotová katastrofa

  51. Kateřina says:

    Asi jsem líná lemra, ale i když si to dost usnadňuju a tím pádem mi nejspíš vychází tvarohový koláč, má u nás doma i v širší rodině vždycky úspěch. Asi to bude tím, že US origoš nikdo z nás neměl a v kavárnách a cukrárnách v okolí mají spíš horší než lepší (no co, přehnaná skromnost je taky chodoba 🙂
    Na předpečený sušenkový základ dávám směs tvarohu a mascarpone 1:1 + dva žloutky a vanilkový cukr, podle potřeby trochu mléka, aby směs získala konzistenci kysané smetany. Peču na sucho, nikdy mi nepopraskal. A kdyby náhodou ano, tak to nevadí, navrch obvykle ještě přijde mascarpone smíchané se šlehačkou.

  52. Perfektní vychytávky. Takto v základní podobě je fakt skvělý. Já jsem dnes udelala variaci:sušenkový základ ala máslové keksy dle Snídaně u Florentýny a dvě vykapané Hollandie doplněné do potřebné gramáže zakysanou smetanou. Už chladne v troubě. ? Doufám, že to nebude totální propadák. ?

  53. Martina says:

    Hezke odpoledne Flo,
    dekuji moc za uzasny recept. Cheesecake byl chutove moc dobry, ale susenkovy zaklad byl hodne rozmoceny. Pekla jsem jej 10 minut schvalne aby byl krupavejsi. Myslite ze mi zatekla voda do formy z lazne, nebo ze ho mohla rozmocit pak ta napln? Postupovala jsem uplne presne podle Vaseho receptu, napada me snad jen , ze jsem formu spatne obalila. Nemate jeste jiny tip jak formu umistit do vodni lazne aby do ni nezateklo? Dekuji

    1. To ho spíš rozmočila voda z lázně než krém. Jiná možnost je nepoužít rozdělávací formu, ale zase je to za cenu horšího vyndávání.

  54. Katka says:

    Váš cheesecake som piekla už 2 krát a je skutočne vynikajúci.Raz s maslovymi sušienkami a raz s karamelovymi Lotuskami.Manžel sa nevedel dojesť…

  55. Mola bych poprosit o recept na cheesecake bez vaJicka?

  56. Helena says:

    Abych já něco upekla/uvařila/prostě připravila a po prvním soustu bych to sama sobě začala chválit, mlaskat a vydávat zvuky typu: „mmmmh, ty joo, aaah, ježiš to je dobrý“,..tak to se mi dnes stalo poprvé 🙂

    Dělala jsem z pomazánkového a jelikož jsem ho měla jen 500g, doplnila jsem navrch ušlehanou smetanou deluxe oslazenou jahodovou marmeládou.

    Děkuji moc za recept!

  57. skvělý recept, akorát si lámu hlavu nad tím, jaký cukr použít… moučkový, nebo krupicový?

  58. Zdravím,
    zrovna jsem jej dopekla a čekám až vychladne v troubě. Až na pár bublinek na povrchu, vypadá moc dobře.. už se těším až jej ráno ochutnáme.
    Děkuji za recept

  59. Tereza Pospisilova says:

    Poprvé jsem se rozhodla udělat cheesecake. Děkuji za návod. Povedl se moc a chuťově báječně. Investovala jsem do sýrů Philadelphia a nelituji. Další u mě na listu je krémová dynova polévka. Už se těším na další recept. ?

  60. Markét says:

    Dobrý den, je možné ho udělat také z Mascarpone? A může se to upéct? Děkuji

    1. Markét, ono se to nejmenuje sýrový koláč bezdůvodně. Mascarpone je tučnější než šlehačka, použijte ho raději do krémů a náplní.

  61. Renata says:

    Dobrý den, zrovna jsem dopekla cheesecake, ale zřejmě jsem správně neutěsnila alobal a voda se mi nasákla do sušenek. Je tímto dezert zničený?
    Formu jsem se ještě snažila utěsnit pečícím papírem, který jsem dala na dno a přivřela do okrajů. Formu mám se skleněným dnem. Je možné, že tyto formy nejsou na pečení vhodné?

    Děkuji

    1. Reni, je to jenom voda, navíc převařená, takž tím dezert zničený být nemusí. Pokud aspoň trochu drží pohromadě, je to ok. Do krému se voda nenasákne, jen do sušenek.

  62. Elena says:

    Hezky den, dekuji za recept, mam ho uz odzkouseny a je vyborny, davam pul na pul mascarpone a lucinu/philadelphii/pomazankove, limetkovou stavu a tim padem trochu vic cukru. Popis je dlouhy, ale hodne mi pomohl v detailech, co se nikde nedoctete. Vlastne je pomerne jednoduchy. Pokazde bohuzel narazim na problem s vodni lazni, davam hodne vrstev alobalu, utemuji vse velmi peclive, ale vzdy mam spodek navlhly a je tam pod formou voda. Nevim, zda prosakuje, ci se vysrazi, ale susenky byvaji navlhle, po ztuhnuti v lednici to sice tolik nevadi, ale nevim, co uz udelat jinak.

    1. Pak už, obávám se, jedině použít nerozdělávací formu.

  63. Veronika says:

    Flo jen dotaz nač jsou tam ty žloutky? Dort jsem dělala a byl úžasný ☺❤?

  64. Povedl se! Člověk si až říká, že se nebylo čeho bát, ale to bylo tím skvělým receptem, takže moc díky za všechny rady. Měla jsem trochu méně krému, tak jsem nedávala ty dva žloutky a dopadlo to dobře.

  65. Dobrý den Flo,

    tak recept je dokonale popsaný, včera jsem si řekla, že to nikdy a dnes ráno přijala výzvu. Takže vše se povedlo jak má. ALE i přes alobal mi tam natekla voda, takže v pr..li?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️

  66. Moc děkuji za skvěle popsaná návod k výbornému cheesecaku <3
    Pekla jsem dort úplně poprvé a zrovna jsem si vybrala cheesecake 😀
    Každopádně oslavenkyni, pro kterou byl dort určený, moc chutnal. Mega úspěch!

  67. Barbora says:

    Dobrý den,

    kdykoli jsem dělala cheesecake, vždycky spadnul, propadnul se a ještě byl sušší, nebo spálený. Na víkend jsem pekla na oslavu a postupovala podle vašeho návodu a i když jsem formu špatně obalila a dostala se do ní trochu vody, cheesecake byl výbornej, všichni ho moc chválili. Dokonce říkali, že je jako z cukrárny. Moc vám touto cestou děkuji za podrobný postup.

    Hezký den, Barbora

  68. Dobry den Flo, chci se zeptat jak by jste upravila pomer surovin v pripade ze chci pouzit pistaciovou pastu? Aby vysledkem byl pistaciovi cheescake. Mockrat dekuji ?

    1. Ona je hodně výrazná, takže pokud se jí použije jen malé množství, prostě bych ji přimíchala navíc. Pokud by jí mělo být víc, přidala bych ještě jeden žloutek a možná si pohlídlala i výslednou úroveň oslazení.

  69. Lucie says:

    Tedy recept je román na pokračování, ale musím říct, že mi určitě dost pomohl s prvním Cheesem 🙂 Já hrdinka jsem se pustila do akce s klidným svědomím, že mám v lednici 1 Philadelphii, zakysanku i smetanu, že to bude určitě něco jako nepečený. Když jsem dala chladit sušenkový základ a podívala se na množství na krém, málem mě švihlo, chybělo mi 600g sýra, tedy skoro vše 🙂 Letěla jsem do obchodu a nevzdala se. Myslím, že výsledek je, jak má být. Takže já určitě děkuji za recept i rady.

  70. Paráda! Povedl se hned na poprvé!

  71. Váš recept je dokonalý, jako obvykle. Děkuji za popis. Peču z tučné zakysanky a philadelphie/mascarpone (protože netuším, co je ekvivalentem lučiny v Německu). Tím se mi doba pečení ztrojnasobila. Ale vysledek je bezvadný.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
Veškerý obsah podléhá autorským právům.
© Jana Florentýna Pišová 2014-2024.
Close